add family couple
KAPUTAŞ PLAJI
4.07.2023 17:20:00 KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki muhteşem manzaralarla dolu yolda uğranmadan geçilmeyecek bir yer olan Kaputaş, kum ve çakıl karışımı bir plaja sahiptir. Denize girip birkaç saat geçirdikten sonra yola devam edebileceğiniz bir yerde olan Kaputaş, Kalkan' a 7 km mesafededir. 

Denizin içinden çıkan doğal kaynak suyunun serinliği ve turkuaz rengi, bu plajın yalnızca ülkemizin değil Dünya'nın en güzel plajları listelerinde daimi olarak yer almasını sağlamaktadır. Kaputaş Plajı ' nın hemen yanında Mavi Mağara olarak adlandırılan ve eskiden Akdeniz foklarının barınma alanlarından olan mağara da görülmeye değerdir.

0
KALKAN
4.07.2023 17:10:00 KALKAN

Bugün yüksek yamaçlardan hepsi denize bakan evleriyle Kalkan, 1920'li yıllara kadar Kalamaki adıyla anılan eski bir Rum balıkçı köyüydü. O zamandan geriye kalan kilise, bugün cami olarak kullanılmaktadır. Uzun yıllar ulaşım zorluğunun da etkisiyle çevre ilçeler gibi canlılık kazanamamış ve kendini korumuştur. Kalkan Marinası'nın hemen yanında bulunan plajı, dipteki soğuk su kaynaklarından dolayı hiç kirlenmeyen deniziyle mavi bayrağa sahiptir.

0
NEDEN VİLLA TATİLİ ?
4.07.2023 15:30:00 NEDEN VİLLA TATİLİ ?

Villa Tatili

Yoğun bir çalışma döneminden sonra unutulmaz bir tatil yapmak herkesin hakkıdır. Özellikle hijyenin önem taşıdığı bu günlerde, villa kiralama ve kiralık yazlık villa seçenekleri çok daha fazla değer kazanıyor. Daha müstakil bir tatil sunan villa kiralama alternatifleri, genellikle tenha ortamda tatil yapmayı sevenlerin favorileri arasında yer alıyor. İşte bu doğrultuda Villa Tarifi sizlere sunduğu villa çeşitleri ile aradığınız tatil fırsatını ayağınıza getiriyor.

Villa tatili, kişiye daha fazla özel alan sunması sebebiyle ön plana çıkıyor. Hijyenik ve kalabalıktan uzak olması da diğer avantajları arasındadır. Rutin saatlere göre hareket etmek zorunda kalmamak, özgür ruhlu bireyleri adeta kendine çekiyor. Doğanın içinde kalabalıktan uzaklaşmak insana ayrı bir huzur verir. Villa Tarifi, Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinin içinde sunduğu villa kiralama alternatifleri ile size en seçkin tatil imkânlarını tanıyor.

Villa çeşitleri arasında bulunan; havuzlu villa, geniş bahçeli villa, korunaklı muhafazakâr villa, geniş aileler için ideal villa gibi alternatifler ile kendinize göre bir yazlık villa türü bulabilirsiniz. Kalabalık bir grup arkadaş ile tatil yapmayı düşünüyorsanız, kiralık yazlık villa seçerken geniş bir villa seçmeyi de deneyebilirsiniz.

0
SAKLIKENT KANYONU
4.07.2023 09:25:00 SAKLIKENT KANYONU

Saklıkent Kanyonu, Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı'nın kolu olan Karaçay' ın oluşturduuğu kanyondur. Suyun kolayca aşındırabileceği kalkerli arazide fay çatlaklarının da yardımıyla sarp ve derin bir kanyon oluşmuştur. Uzunluğu 18 km, yüksekliği 200 m.dir; en dar yeri 2 metreye kadar düşer.Giriş, kanyonun dik yamaçlarına demir çubuklarla tutturulan 200 metrelik tahta bir köprüyle yapılabilmektedir. Köprüden sonrasında oldukça soğuk olan güçlü karstik kaynaklar bulunur. Kanyondaki akan su içerisinden halat yardımıyla geçiş yapılabilmektedir. Kanyonun çevresinde 06.06.1996 tarihli Resmi Gazeteyle Saklıkent Milli Parkı ilan edilerek korumaya alınmıştır.

0