add family couple

REZERVASYON, ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, Villa/Apart bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale, Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", Peşin Olarak veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, Villaya/Aparta giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü bu ödemenin tamamı Villa/Apart sahibine KAPORA olarak yapılmıştır.

Geriye kalan miktarı, Villaya/Aparta girişte PEŞİN ve NAKİT olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLATARİFİ'ne yazılı olarak yapılması zorunludur.

İptal durumlarında VİLLATARİFİ’ne seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için tazminat talep edebilir. Tazminat bedelleri yapılan seyahat anlaşmasında belirilen hizmetlerin toplam bedellerinin belirli yüzdeleri olarak aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. Buna göre müşteri tarafından yapılacak iptal durumunda;

a-) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.

b-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa müşteri toplam konaklama bedelinin %35’ini,

c-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 29. ve 23. Günler içinde olursa müşteri toplam konaklama bedelinin % 50’sini,

d-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 22. Ve 16. Günler içerisinde olursa müşteri toplam konaklama bedelinin %75’ini,

e-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 15. gün ile konaklama başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse, müşteri konaklama  bedelinin % 100 ’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, Villa/Apart bedellerinin tamamını VİLLATARİFİ’ne ödemesi durumunda (EFT, Havale, Peşin veya Kredi Kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren Villaya/Aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beş)'i yanacaktır. Geri kalan %65 (yüzde atmış beş )'i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beşi) Villa/Apart sahibine kapora olarak ödenmiştir. Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta giriş tarihinizden Konaklama başlangıcından önceki 29.ve 23. Günler içerisinde olursa toplam konaklama bedelinin %50’si yanacaktır. Konaklama başlangıcından önceki 22. ve 16. Günler içerisinde olursa toplam konaklama bedelinin %75’i yanacaktır ve kalan bakiye bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içinden kesilir. Çünkü; konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır. Bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür.

Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya Villaya/Aparta giriş yapmaz iseniz ve Villada/Apartta hiç konaklama yapmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam konaklama ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan,VİLLATARİFİ’ne Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, Villa/Apart rezervasyonunun VİLLATARİFİ tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir Villa/Apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı Villalarımıza/Apartlarımıza özel (Villa/Apart internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu Villalarımıza/Apartlarımıza özel (Villa/Apart/Daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken Villalar/Apartlar için) toplam Villa/Apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLATARİFİ, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu Villaya/Aparta başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLATARİFİ'nin eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere Villa/Apartın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, Villa/apartın kullanılmamasından VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü Villa/Apartın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLATARİFİ'nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.