add family couple

KİRALAMA ŞARTLARI ve SÖZLEŞMESİ

SAĞLIK

Değerli Misafirlerimizin Dikkatine sağlığınız bizim için çok değerli. Koronavirüs ( Kovid - 19 ) sebebiyle yasakların devam etmesi durumunda misafirlerimizin yapmış olduğu rezervasyonlar ileri bir tarihe ertelenecek veya ödemiş olduğu ön ödemeler kesintisiz iade edilecektir. Hiçbir misafirimiz mağdur edilmeyecektir. VİLLATARİFİ müşteri memnuniyetinin ve kaliteli hizmet anlayışının her şeyden önce geldiğine inanarak kesintisiz hizmet vermektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLATARİFİ kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villa/Apartlarımızı kiralayacağınız tarihlerimizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerini alarak ön kiralama işleminiz yapılmaktadır. VİLLATARİFİ ,ön kiralama yapıldıktan sonra Villa/Apart için toplam ödenecek ücretin %35’ini ön ödeme olarak alınmaktadır. Ön ödeme, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü yada belirlenen süre içerisinde ödendiği taktirde Villa/Apart adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken ön ödeme tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Ön ödemenin1 (bir) iş günü yada belirtilen süre içinde Havale, EFT veya yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Ö ödeme teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan ön ödeme ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz ön ödemenin günü saati bildirilmektedir. Ön ödemenin yatırılmaması durumunda VİLLATARİFİ, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve Villaya/Aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın kontrolleri yapılıp, Villa/Apart tesliminde peşin olarak (NAKİT) alınır. Yine VİLLATARİFİ, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın büyüklüğüne ve donanımına göre 500 TL - 1.000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların Villaya/Aparta giriş günü NAKİT olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

GENEL ŞARTLAR

1-) Kiracı kiraladığı villa/apartı kendi malı gibi kullanacağını, özelliklerini bozmayacağını, meziyetlerini, şöhret ve itibarını kaybetmesine meydan vermeyeceğini ve kapalı mekanlarında sigara kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.

2-) Kiracı kiraladığı villa/apartı ne halde buldu ise, o halde ve adede göre teslim etmeye mecburdur. Kiralanan gayrimenkul içinde bulunan demirbaş eşya ve aletler kontrat müddetinin bitiminde tamamen iade ile mükelleftir. Gerek bu demirbaşlar ve gerek kiralanan şeyin teferruatı zayi edilir ve kullanmaktan dolayı eskirse, kiracı bunları kıymetleri ile tazmine ve mülk sahibi bedelini talep ettiği taktirde ödemeye mecburdur.

3-) Kiralanan villa/apart, kiracı tarafından verilen zararda tamirat gerektiren bir durum oluşursa, kiracı hemen kiralamış olduğu firmaya 02428441844/05326691844 nolu telefonla veya VİLLATARİFİ ofisine gelerek en kısa zamanda haber vermeye mecburdur. Zararın tamamını karşılayacağını ve bu sözleşmenin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca kabul edilen Kambiyo Senet yerine geçeceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

4-) Kiracı, kiralamış olduğu villa/apartı günlük veya haftalık kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villa/apartı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz, devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz.VİLLATARİFİ acentasından izinsiz şekilde, dışarıdan konaklamak veya misafirlik amaçlı kimse kabul edemez, sadece villa/apartta konaklayacak kişiler tablosunda isimleri bahsi geçen kişiler villada/apartta bulunabilir. Belirttiği kişiler haricindekilerin villada/apartta kalmasına veya konaklamasına müsaade edemez. Bu şartlara uymadığı taktirde villayı/apartı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu taktirde yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz, villayı/apartı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir.

5-) Kiralanan villanın/apartın temizliği yapılmış olarak temiz teslim edilecektir. Villada/apartta  kalan kiracı, tatil boyunca villa/apart içersinde temizlik isterse, ekstra olarak her temizlik için 100.00 - 300.00 TL temizlik ücreti ödemeyi kabul eder.

6-) Kiralanan villa/apart tatil amaçlı bir villa/apart olduğu ve çevresinde de aynı şekilde tatil villaları/apartları bulunduğu için, çevresindeki villaları/apartları rahatsız etmeyeceğini, gürültülü davranışlarda bulunmayacağını, yüksek sesli müzik yapmayacağını, çevresindeki kişi ve kişilerin huzurunu bozacak davranışlarda bulunmayacağını, ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacağını, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada/apartta barındırmayacağını, kısacası villayı/apartı illegal hiçbir faaliyet için kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmiştir.

7-) Kiracı, kira müddeti bittiği halde kiralanan villayı/apartı kiracı boşaltmadığı takdirde (Kira bitimi, bitiş tarihinde en geç saat 10:00 dur.) VİLLATARİFİ acentasının göreceği her türlü zarar ve ziyanı karşılayacağını ve kira bitimi günü en geç saat 10:00 da boşaltmayı kabul ve taahhüt eder. Kiralanan villanın/apartın giriş saati, kira başlangıç günü en erken saat 16:00, en geç saat 22:00 dır.

8-) Kiracı, kendi isteği doğrultusunda veya kendisinden kaynaklanan bir sebepten dolayı yada VİLLATARİFİ  acentası ve mülk sahibinin kontrolü dışında gelişen bir sebepten dolayı villadan/aparttan erken çıkarsa, Toplam Kiralama Tutarının tamamını ödemekle yükümlüdür, hiçbir şekilde kısmen veya tamamen geriye ödeme iadesi talep edemez.

9-) Kiracı( Müşteri) kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

10-) Kiracı havuz ve bahçeyi itinalı bir şekilde temiz kullanacağını, elbise ile havuza girmeyeceğini, gereksiz klima kullanımı ve elektrik sarfiyatı yapmayacağını kabul eder. Havuz ve bahçenin bakımı, elektrik giderleri Mülk Sahibi tarafından karşılanacak olduğundan elektrik ve su giderleri için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

11-) Kiracı(Müşteri)’nın elektrik, su vb. tüketimi konusunda sorumsuz davrandığı tespit edilirse, villa'nın büyüklüğü ve donanımına göre haftalık 400.00 – 500.00 TL ücret tahsil edilir.

12-) Villalarımızdan/apartlarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler bu sözleşmede belirtilen "Kiralama Şartları"nın tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış "VİLLATARİFİ" ne rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamı talep etme hakkı verir.

13-) Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLAYA/APARTA  GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü Villaya/Aparta giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 22.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında Villaya/Aparta giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta bir gün sonra sabah VİLLATRİFİ 'nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLATARİFİ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda Villadan/Aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Çıkış günü sabah erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLATARİFİ 'ne 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile Villa/Apart kontrolü yapılamadan müşterinin Villadan/Aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile Villayı/Apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/APART KAPASİTESİ

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Kişi sayısına çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLATARİFİ’ne yazılı olarak başvurulacak ve Villanın/Apartın kapasite durumuna göre VİLLATARİFİ’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Kişi sayısındaki değişiklik nedeniyle VİLLATARİFİ müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra konaklayacak kişiler listesinde belirtilen misafirlerin dışında Villaya/Aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLATARİFİ misafirlerin Villayı/Apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden Villanın/Apartın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/Apartın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık Villa/Apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa VİLLATARİFİ tarafından giderilecektir. Tüm Villaların/Apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin Villanın/Apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda Villaya/Aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki Villa/Apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her Villamızda/Apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız Villanın/Apartın özelliklerini villa/apart özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe Villalarımıza/Apartlarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen Villa/Apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Ön Ödeme, banka hesaplarımıza Havale, EFT veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. Kalan ödemeler villa tesliminde NAKİT olarak tahsil edilmektedir.

REZERVASYON, ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, Villa/Apart bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale, Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", Peşin Olarak veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, Villaya/Aparta giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü bu ödemenin tamamı Villa/Apart sahibine KAPORA olarak yapılmıştır.

Geriye kalan miktarı, Villaya/Aparta girişte PEŞİN ve NAKİT olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLATARİFİ'ne yazılı olarak yapılması zorunludur.

İptal durumlarında VİLLATARİFİ’ne seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için tazminat talep edebilir. Tazminat bedelleri yapılan seyahat anlaşmasında belirilen hizmetlerin toplam bedellerinin belirli yüzdeleri olarak aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. Buna göre müşteri tarafından yapılacak iptal durumunda;

a-) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.

b-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa müşteri toplam konaklama bedelinin %35’ini,

c-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 29. ve 23. Günler içinde olursa müşteri toplam konaklama bedelinin % 50’sini,

d-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 22. Ve 16. Günler içerisinde olursa müşteri toplam konaklama bedelinin %75’ini,

e-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 15. gün ile konaklama başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse, müşteri konaklama  bedelinin % 100 ’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, Villa/Apart bedellerinin tamamını VİLLATARİFİ’ne ödemesi durumunda (EFT, Havale, Peşin veya Kredi Kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren Villaya/Aparta 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beş)'i yanacaktır. Geri kalan %65 (yüzde atmış beş )'i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beşi) Villa/Apart sahibine kapora olarak ödenmiştir. Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta giriş tarihinizden Konaklama başlangıcından önceki 29.ve 23. Günler içerisinde olursa toplam konaklama bedelinin %50’si yanacaktır. Konaklama başlangıcından önceki 22. ve 16. Günler içerisinde olursa toplam konaklama bedelinin %75’i yanacaktır ve kalan bakiye bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içinden kesilir. Çünkü; konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır. Bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür.

Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya Villaya/Aparta giriş yapmaz iseniz ve Villada/Apartta hiç konaklama yapmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam konaklama ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan,VİLLATARİFİ’ne Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, Villa/Apart rezervasyonunun VİLLATARİFİ tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir Villa/Apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı Villalarımıza/Apartlarımıza özel (Villa/Apart internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu Villalarımıza/Apartlarımıza özel (Villa/Apart/Daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken Villalar/Apartlar için) toplam Villa/Apart kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLATARİFİ, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu Villaya/Aparta başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLATARİFİ'nin eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere Villa/Apartın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, Villa/apartın kullanılmamasından VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü Villa/Apartın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLATARİFİ'nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU

Her Villanın/Apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, Villaya/Aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri Villadan/Aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen Villa/Apart ile Villanın/Apartın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte Villadan/Aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile Villa/Apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. Hasar miktarı hasar depozitosundan daha düşük ise hasar miktarı kadar tahsil edilecek kalan bedel müşteriye iade edilecektir.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/Apartlarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, Villayı/Apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLATARİFİ'ni kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı kiralayacak olan müşteri, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VİLLATARİFİ; Villanın/Apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLATARİFİ'ne derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLATARİFİ bu talebi Villa/Apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLATARİFİ aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur.VİLLATARİFİ, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLATARİFİ, Villa/Apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle Villada/Apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden Villa/Apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve Villada/Apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin Villaya/Aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, Villadan/Aparttan ayrıldıktan sonra, Villada/Apartta kaldığı süre içerisinde VİLLATARİFİ'ne bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ

VİLLATARİFİ.COM  web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire VİLLATARİFİ'ne ait değildir. Her Villanın/Apartın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir.VİLLATARİFİ, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin Villalarını/Aapartlarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLATARİFİ, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr Villa/Apart sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/Apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder.VİLLATARİFİ, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler Villayı/Apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, Villada/Apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta, çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde eksiksiz olarak Villa/Apart sahibine teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve Villanın/Apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLATARİFİ bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLATARİFİ’ni haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde Villaya/Aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLATARİFİ'ne bir şikayet ulaşması durumunda VİLLATARİFİ müşteriden rezervasyon süresi dolmadan Villayı/Apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLATARİFİ vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLATARİFİ sorumluluk kabul etmez ve kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Kiracı(Müşteri), Villa/Apart için VİLLATARİFİ'nin düzenlemiş olduğu "Villa/Apart Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; VİLLATARİFİ'ne daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve Villa/Apart konaklaması yaptırılmayacaktır. Kiralama işlemi tek taraflı olarak, VİLLATARİFİ tarafından feshedilecektir. VİLLATARİFİ 'nin sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. "Villa/Apart Kira Sözleşmesi"ni VİLLATARİFİ yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLATARİFİ hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLATARİFİ'nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müşteriler Villada/Apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini VİLLATARİFİ’ne bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLATARİFİ görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve Villadan/Aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VİLLATARİFİ , işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLATARİFİhiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLATARİFİ,kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.VİLLATARİFİ, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLATARİFİ'nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villatarifi.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda,VİLLATARİFİ 'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villatarifi.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villatarifi.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villatarifi.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1-) Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLATARİFİ'nin önüne geçemediği durumlarda VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2-) Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3-) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4-) Tüm Villalarımızda/Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olabilecektir. Müşterinin Villaya/Aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır.VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5-) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir.VİLLATARİFİ, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6-) Villayı/Apartı kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan,manzarayı kapatan doğal ve yapay  durumlardan VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz ve kesinlikle geri ödeme yapmaz.

7-) VİLLATARİFİ, Villanın/Apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

8-) Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz.

9-) Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak Villaya/Aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLATARİFİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

10-) Villa/Apart hakkındaki “www.villatarifi.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

11-) Villa/Apart hakkındaki “www.villatarifi.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler; en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın market, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise VİLLATARİFİ sorumluluk kabul etmez.

12-) Villanın/Apartın havuzunda, bahçesinde, içerisinde ve çevresinde oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi tüm kazalardan VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz.

13-) Villada/Apartta oluşacak müşterinin sebep olduğu, tüm kazalar ve olaylardan, yangın, elektirik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, Telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektirik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz.

14-) Web sitemizde belitmiş olduğumuz Villa/Apartlarımız birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığı, sitede daha iyi göründüğü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz.

15-) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz.

16-) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza ve kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.

17.) Elektrik, su, telefon ve internet kesintilerinden VİLLATARİFİ sorumlu tutulamaz

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi durumunda VİLLATARİFİ sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir.

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLAYI/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “VİLLATARİFİ”  olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villatarifi.com” internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan/Apartlarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLATARİFİ "ne, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin Villayı/Apartı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " VİLLATARİFİ" NE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.

İlgili Sayfalar
Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Devamı